1.3.14

Ai ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm me gërshër në ndeshjen kundër Maccabi Haifas. Nga një gol kanë shënuar edhe shqiptarët, Atdhe Nuhiu e Jurgen Gjasula për skuadrat e tyre.

Hamdi Salihi po vazhdon të realizoj gola në elitën e futbollit izraelit. Sulmuesi i Hapoel Ironi Akko ka shënuar një gol të bukur me gërshërë në ndeshjen ndaj Maccabi Haifa, e cila përfundoi me rezultat 1:1.
Sulmuesi i Kombëtares shqiptare realizoi golin e epërsisë për Hapoel Ironi Akko në minutën e 3-të. Ndërkaq goli i tij nuk ka mjaftuar që t'i sigurojë fitoren skuadrës. Mysafirët kanë barazuar shifrat e golave të shënuar në minutën e 78-të me golin e Rayos.
Gol ka realizuar edhe sulmuesi kosovar, Atdhe Nuhiu. Ky i fundit ia ka siguruar tri pikë Sheffield Ëednesday në përballje me Middlesborough në kuadër të England Championship. Ai realizoi nga penalltia në minutën 87-të të ndeshjes.

Ndërsa, tre pikë të rëndësishme ekipit bullgar, Litex Lovech në përballje me Cherno More Varna, ia ka siguruar Jurgen Gjasula. Mesfushori i Kombëtares shqiptare shënoi golin e fitores (1:2) në minutën e 80-të.