12.4.14

Katalunasit e Barcelonës kanë dëshmëruar tifozërinë e saj me humbjen e papritur në udhëtim nga Granada , edhe atë me të vetmin gol të shënuar në minuëtn e 16-të të pjesës parë nga Yasine Brahim.

Ndonëse ka luajtur me përbërje komplete, sidomos në repartin sulmues, me Neymar e Messi, Barcelona nuk ia ka dalë për plotë 74 minuta të barazojë shifrat për të qëndruar në valle deri në fund të La Liga-s për titullin e kampionit.

Në anën tjetër, ‘kiksin’ e Barcelones e ka shfrytëzuar për mrekulli Real Madrid, e cila ka fituar në shtëpi ndaj Levntes 4 : 0, me golat e Di Marias, Gareth bale, Isko dhe Alvare Morata.

Pas kësaj fitore mbretërit sërish kalojnë Barcelonen në tabelë me 79 pikë, një më shumë se Barcelona në pozitën e dytë aq sa ka edhe Atletiko Madrid, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.Xh.V.